Greek Food Show

Targi GREEK FOOD SHOW odbędą się równolegle z drugą edycją GRECKIEJ PANORAMY w dniach 2-3 grudnia 2017 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

GREEK FOOD SHOW będzie prawdziwą ucztą, podczas której będzie można spróbować specjałów greckiej kuchni, wziąć udział w pokazach gotowania na żywo oraz skorzystać z promocyjnych ofert sprzedaży.

Dzień branżowy: 1 grudzień 2017*

Dni otwarte: 2-3 grudzień 2017

Godziny otwarcia:

Sobota 2 grudzień 2017: 10:00 – 18:00

Niedziela 3 grudzień 2017: 10:00 – 17:00

*Więcej szczegółów wkrótce

Ogromne zainteresowanie polskiego rynku

Niewątpliwie podczas drugiej edycji GRECKIEJ PANORAMY w 2016 roky wielką popularnością cieszyła się sekcja gastronomiczna. Goście tłumnie odwiedzali pokazy kulinarne, chętnie kupując produkty i wyroby kuchni greckiej. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie organizator targów – firma North Events, postanowiła położyć szczególny nacisk na prezentację Grecji od strony kulinarnej, a tym samym pozwolić uczestnikom targów w jeszcze większym stopniu ‘posmakować’ Grecji.

W latach 2009- 2014 eksport z Grecji do Polski wzrósł o imponujące 60% i przyniósł ponad 300 mln Euro obrotu. Wynika to głównie z wzrostu eksportu produktów z konkretnych kategorii, takich jak świeże owoce, ryby oraz oliwa z oliwek.

Jest to spowodowane między innymi zmianą nawyków żywieniowych polskich konsumentów w kierunku organicznych produktów spożywczych – zaobserwowano 40% wzrost w tym segmencie– oraz coraz większa popularnością zdrowej diety śródziemnomorskiej.

GREEK FOOD SHOW stawia konkretne cele ukazania walorów kulinarnej Grecji poprzez::

• Prezentowanie greckich marek i oryginalnych certyfikowanych produktów
• Podkreślanie odrębności i unikalnego pochodzenia greckich produktów
• Ukształtowanie świadomości wśród polskich klientów na temat greckich produktów i kuchni poprzez jasny przekaz-wysoka jakość, tradycja, zdrowie i rewelacyjny smak
• Organizowanie pokazu wspaniałych doświadczeń i smaków w ramach interaktywnych wydarzeń i imprez takich jak seminaria i degustacje